Běh jihočeských nadějí

Přidejte se, uděláme něco pro sebe i pro ostatní

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form

CO POTŘEBUJETE VĚDĚT!

Budeme startovat v sobotu 26.5. v 10:00 ze Sokolského ostrova v Českých Budějovicích a trasa povede krásným Budějovickým parkem Stromovka. 

REGISTRACE K BĚHU JE MOŽNÁ I NA MÍSTĚ!
(30 MINUT PŘED STARTEM)
Máte možnost vybrat si ze dvou tras a to 5 a 10 km. Za každý váš uběhnutý kilometr pošle generální partner běhu společnost OIG POWER s.r.o. do fondu Jihočeské naděje 50 Kč. Můžete tak fakticky svým pohybem podle trasy, kterou si vyberete přispět buď 250 Kč nebo 500 Kč na podporu mladých jihočeských talentů. 

A i když se rozhodnete neběhat, bude pro Vás i Vaše nejmenší připraven také rodinný zábavný program - atrakce a skákací hrady. Přijďte si prostě užít fajn den s nadačním fondem Jihočeské naděje.
26.5.2018
10:00
Sokolák, ČB
45 min
10 km
5 km

O co nám jde ?

S nadačním fondem Jihočeské naděje pomáháme talentovaným dětem a studentům z Jihočeského kraje už 8 let. Snažíme se, aby i ti, kteří nemají v životě právě štěstí a ne vlastní vinou mají složitější sociální situaci, mohli i přesto svůj talent rozvíjet naplno. Mohli trénovat, studovat nebo se věnovat svému uměleckému talentu v těch nejlepších podmínkách. A měli tak v budoucnu stejnou šanci uspět  jako ti, kteří vyrůstají v prostředí, díky kterému mají k rozvoji svého talentu dostatečné zázemí.

Protože se nám letos sešlo více žádostí o podporu než v minulosti, rozhodli jsme se, že letos uděláme tu pomoc trochu netradičně a i vám nabídneme možnost se do ní zapojit. A protože už je jaro a venku je krásně, napadlo nás spojit to s pohybem.

Vyběhejte si cenu

Ale to není všechno. Máme pro Vás ještě něco navíc! Protože náš běh se rozhodli podpořit nejen osobnosti ze sportovního i kulturního světa, ale i partneři jako Author, Opel Milan Král a.s., McDonalds a další, má každý z Vás možnost vyhrát zajímavou cenu.

A co je super? Že ceny nebudou jen pro ty nejrychlejší, ale budeme je na konci běhu losovat. A do slosování bude zařazený každý kdo přijde, postaví se na startovní čáru a odběhne trasu, kterou si vybral. Takže i když nejste závodník a přijdete si jen tak zaběhat, můžete vyhrát třeba jedno ze dvou horských kol nebo auto na víkend s plnou nádrží.

Organizace závodu

8:30 - 10:00

Registrace závodníků

Registrovat se můžete přímo na místě. Každý z Vás pak dostane startovní číslo a čip, který změří čas, za něž svou trasu uběhnete. Můžete si tak kontrolovat svůj běžecký výkon a nakonec poznáme kdo byl skutečně nejrychlejší. 
POZOR, je nutné si svůj čip vyzvednout (zaregistrovat se) minimálně 30 min. před tím, než vyběhnete.

10:00 - 11:30

Start závodu

Start běhu nebude hromadný. Můžete se tedy na trasu vydat kdykoliv v časovém rozmezí 10:00 - 11:30.
Nutností je  (zaregistrovat se) vyzvednout si startovní číslo a čip na měření času minimálně 30 minut před vyběhnutím.

10:30 - 11:30

DĚTSKÝ BĚH

Aby si mohl zaběhat opravdu každý, připravili jsme trasu 900m i pro vaše děti.
Běh Jihočeských nadějí není jen obyčejným během, ale rádi bychom, aby jste si užili hezký den s celou Vaší rodinou. Doufáme v dobré počasí a na odpoledne máme připravený zajímavý program. Pro vaše nejmenší jsme vymysleli na běhání malý dětský okruh a zábavu ve fun centru s nafukovacími atrakcemi.

13:00 - 13:30

Vyhlášení vítězů a losování cen

Čeká nás vyhlášení a ocenění vítězů. Ale protože náš běh je především během nadačním, tak ceny nebudou vyhrávat jen ti nejrychlejší. Vyhrát může každý, kdo se rozhodne svým během pomáhat a proběhne celou svou trasu. Ten  pak bude zařazen do slosování a díky našim partnerům může vyhrát třeba jedno ze dvou horských kol, zapůjčení některého z aut na víkend s plnou nádrží nebo některou další z řady cen.

13:30

Ukázka výcviku psů

Protože fond Jihočeské naděje podporuje mladé jihočeské kynology, budete moci vidět jejich ukázku výcviku německých ovčáků. Půjde dokonce o exhibici jihočeského psovoda Václava Oušky s jeho německým ovčákem Qvidem Vepeden. Tato dvojice se jako jediná v historii ČR dokázala stát mistry světa ve sportovní kynologii.

14:00

AUTOGRAMIÁDA KNIHY „JINÁ” GABRIELY KOUKALOVÉ

Jsme moc rádi, že jednou z osobností, která se rozhodla náš běh podpořit, je i Gabriela Koukalová. V těchto dnech vyšla její kniha “Jiná”, kde velmi otevřeně popisuje svůj příběh. Jediným místem, kde bude možné v rámci Jihočeského kraje Gábinu potkat a mít příležitost si knížku nejen koupit, ale také si ji přímo od Gábiny nechat podepsat, bude její autogramiáda během akce.

15:00-17:00

KAŠPÁRKOVO LUNAPARKOVÉ MĚSTEČKO

Nebojte, nikdo se nudit nebude. Co že je to nachystáno? Hovínková dílna, Bejbypankový holičové, Molitanov, Rourov, Dřevíčkov, Rajtovací postel…
Že netušíte o co jde? Tak to přijďte prozkoumat vy i vaše děti.

Připraven vyběhnout ?

Orientační mapa tras

* Trasy ještě upřesníme a budou vyznačeny v rámci závodu
Generální partner
Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři