Na podzim 2016 jsme se rozhodli podpořit tým mladých jihočeských sportovních kynologů, kteři se účastní republikových soutěží ve sportovní kynologii se svými čtyřnohymi kamarády.

Sportovní kynologie je sport, kdy psovod se svým psem musí prokázat všestranný výcvik psa ve třech disciplínách a to stopování, poslušnosti a obraně. Příprava psa je velice časově náročná a dosáhnout takového stupně výcviku, aby pes zvládal disciplíny na závodní úrovni, vyžaduje řadu výcvikových pomůcek. Jihočeští psovodi jsou v tomto sportu velmi úspešní a v kategorii dospělých se pravidelně prosazují do reprezentace na mistrovství světa, ať již všech plemen, nebo německých či belgických ovčáků. 

Vzhledem k tomu, že sportovní kynologie nepatří mezi komerčně atraktivní sporty, je často složité pro mladé kynology sehnat peníze nebo výbavu na to, aby měli dobré podmínky pro trénink, který probíhá po celý rok v jakémkoli počasí venku.

Nadační fond se rozhodl podpořit mladé kynology zajištěním funkčního oblečení pro sportovní kynologii, které dodala společnost TEXSR s.r.o. Oblečení je koncipováno jak pro trénink, tak pro reprezentaci Jihočeského kraji. Jsme rádi, že se nám tak podařilo ušetřit kynologům peníze, které mohou věnovat na výcvikové pomůcky, semináře a další rozvoj mladých psovodů při výcviku jejich pejsků. 

Jihočeské naděje

tým nadace

„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”