Nadační fond Jihočeské naděje v úterý 19. prosince rozsvítil Strom splněných přání. Děti z Dětského domova v Boršově nad Vltavou si díky tomu odnesly dárky o které si Ježíškovi samy napsaly. 

Úderem úterní sedmnácté hodiny se kolem náplavky v Českých Budějovicích rozezněly vánoční koledy. Sbory z českobudějovických gymnázií přišly do kavárny Lanna zazpívat dětem z dětských domovů. Všude se nesla vůně vánočního cukroví, horkého punče a hlavně laskavá a milá nálada. „Nadační fond Jihočeské naděje dlouhodobě podporuje nadané a talentované děti napříč celým krajem. Dospívajícím dětem z Dětkého domova v Boršově jsme v minulosti už několikrát pomohli k získání řidičských průkazů, abychom jim tím usnadnili start do profesního života. Teď jsme se zamýšleli nad tím, jak před Vánocemi udělat radost všem dětem, které v domově vyrůstají. Myslím si, že není nic hezčího, než když pod vánočním stromkem najdou dárek, o který si samy napsaly,“ tak popisuje cíl předvánoční, charitativní akce, zakladatel nadace Jihočeské naděje MUDr. Martin Kuba. 

Do projektu se před Vánocemi s chutí zapojili studenti z čekobudějovických gymnázií. Koledy a vánoční písně zazpívali sboristé z Česko-anglického gymnázia, vystoupila zde i studentská kapela Absolute Zero z gymnázia J.V. Jirsíka a skutečnou vánoční atmosféru naladil svým vystoupením také známý českobudějovický pěvecký sbor Mendík. „Jsme velice rádi, že jsme mohli podpořit dobrou věc. Děti nebo spíš mladí lidé v našem věku, kteří v domově vyrůstají mají často stejná přání a touhy jako my. I oni chtějí studovat a žít plnohodnotný život. Všichni si ale jistě uvědomujeme, že jejich start je mnohem těžší,“ říká student čtvrtého ročníku Česko-anglického gymnázia Michael Kozák, který se na celé této akci od začátku podílí. Strom splněných přání svůj účel splnil. Děti odcházely domů s úsměvem na tváři a s dárkem, o který si samy napsaly. Prostory kavárny se hemžili lidmi, kteří přišli akci dobrovolně podpořit. „Překvapilo mě kolik solidarity lidi projevili. Už několik týdnů předem se lidé obraceli na náš nadační fond s dotazy, jaké dárky mají dětem přinést. Jsem rád, že se to podařilo a už teď se těším na další akce, které máme s naším nadačním fondem příští rok v plánu,“ hodnotí průběh večera zakladatel nadačního fondu MUDr. Kuba. „V našem domově vyrůstají děti ve věku od devíti do osmnácti let. Podle dárků na seznamu je vidět, kdo z nich náš domov brzy opustí a vydá se svou vlastní cestou. Do nového života potřebují výbavu, a tak jste mohli vidět, že se pod stromečkem objevily například hrnce nebo různé elektrospotřebiče. I když se snažíme našim dětem při osamostatnění pomoci, velice si vážíme toho, když se k nám někdo připojí, tak jako třeba dnes manželé Kubovi a nadační fond Jihočeské naděje,“děkuje za podporu Miroslav Kouřil, ředitel Dětského domova v Boršov nad Vltavou.

Jihočeské naděje

tým nadace

„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”