Projektem “Studenti mění město” jsem chtěl ukázat, že město Č.Budějovice by do úpravy veřejných prostranství mělo mnohem více zapojovat veřejnost. Proto jsme oslovili studenty ze SPŠ Stavební v Č.Budějovicích a nabídli jsme jim, jestli by nechtěli navrhnout novou podobu dvou lokalit v našem městě. Náměstí na sídlišti u KD Vltava a Suchovrbenské náměstí. Myslím, že na obou místech je na první pohled vidět že by se dali vylepšit . Jde nám o to aby se do úprav zapojili studenti stavební průmyslovky, kteří se na věci kolem sebe ještě dívají mladýma nezatíženýma očima. Aby ti, kteří mají být našemi “jihočeskými nadějemi”, těmi kdo bude za pár let ovlivňovat vzhled města, se naučili projektovat v praxi a poslouchat názory lidí, kteří v daných lokalitách žijí. Nutno říct, že tohle hlavní představitelé města v historii ne vždy dělali! Potom zbytečně vznikají za drahé peníze návrhy, které vůbec nevyhovují lidem, kteří tam žijí.

Mediálními partnery našeho projektu se stal Deník a JTV. Obě média dlouhodobě sledují vývoj návrhů studentů a představují je veřejnosti. Chceme abyste mohli jednotlivé návrhy připomínkovat, psát své názory a hlasovat, který se vám nejvíce líbí. Studentům s vítězným návrhem naše nadace zajistí stáž v některém z profesionálních ateliérů, aby ho mohli dokončit pod vedením profesionálů. Takový výsledek pak chceme předat na město, které tak zadarmo dostane k dispozici projekt na úpravu těchto prostor.

Věřím, že tohle je dlouhodobě cesta, kterou by se naše město mělo vydat. Sledujte návrhy na FB či stránkách JTV nebo Deníku a pomáhejte nám vybrat nejlepší.

MUDr. Martin Kuba

Zakladatel nadačního fondu a předseda správní rady

Bývalý ministr průmyslu a obchodu, většinový vlastník společnosti OIG spol. s r.o. , člen výkonné rady a předseda jihočeské ODS