„Projektem Studenti mění město jsem chtěl ukázat, že by město České Budějovice mělo do úprav prostranství mnohem více zapojovat veřejnost“ uvádí svůj nápad MUDr. Martin Kuba.

Proto jsme oslovili studenty SPŠ Stavební v Českých Budějovicích a nabídli jim, jestli by nechtěli navrhnout podobu dvou kontroverzních lokalit v našem městě. Prostranství na sídlišti u KD Vltava a Suchovrbenské náměstí.

Záměrem projektu je především naučit studenty komunikovat s veřejností, s lidmi, kteří v dané lokalitě žijí a zakomponovat jejich připomínky a přání do svých návrhů. S tím nám pomáhali mediální partneři projektu Deník a Jihočeská televize. Obě média dlouhodobě sledovala vývoj návrhů studentů, představila je veřejnosti a z ankety pak vyšly dva vítězné, které si studenti nechali připomínkovat a upravili je dle požadavků obyvatel dané lokality.

Návrhy na úpravu Suchovrbenského náměstí vyhrály v anketě hned dva, a proto jejich tvůrci Petr Kováč a Adam Kořínek spojili své síly a sloučili je v jeden finální. Studie Aleny Štěchové na úpravu prostranství u KD Vltava vyhrála jednoznačně.

25.6.2018 studenti předali své návrhy vedení města na radnici, radní si vyslechli obě prezentace a město tím získalo kvalitní podklady pro další využití.

Nadační fond odměnil všechny tři studenty šekem a prázdninovou stáží v budějovickém architektonickém ateliéru jim umožní sledovat, jak vypadá praxe.

V září se rozjede další kolo a budějovičtí občané mohou začít zasílat tipy na lokality, s jejichž využitím či vzhledem nejsou spokojeni, sem na stránky Jihočeských nadějí a mediálních partnerů – Deníku a Jihočeské televize.

MUDr. Martin Kuba

Zakladatel nadačního fondu a předseda správní rady

Bývalý ministr průmyslu a obchodu, většinový vlastník společnosti OIG spol. s r.o. , člen výkonné rady a předseda jihočeské ODS