Veronika Anna, studentka a reprezentantka České republiky ve sportovním aerobiku byla podpořena grantem pro nadané sportovce. Mezi její další záliby patří zejména plavání, cyklistika a lyžování. Aktivně se učila anglicky, navštívila dvoutýdenní školu nedaleko Londýna.

Sport mají Kotrnochovi v rodině, Veroničin bratr se od dětství aktivně věnuje fotbalu a hokeji. Hlavní oporou byli pro Veroniku její rodiče, dodnes aktivní sportovci.

Se sportovním aerobikem Veronika začala již ve svých pěti letech ve Strakonicích. Ve 3. třídě základní školy začala pravidelně dojíždět na tréninky do sportovního klubu Holiday Fitness Club České Budějovice pod vedením Romany Beranové, která se následně stala její trenérkou.  V 5. třídě začala Veronika navštěvovat základní školu v Českých Budějovicích a dále se rozhodla pokračovat ve studiu na gymnáziu Olympijských nadějí.

V roce 2011 hostovala v pražském klubu Domyno Mgr. Ivy Farářové.

Vzhledem k náročnosti tréninků a zdlouhavému dojíždění, se Veronika rozhodla přestoupit do třetího ročníku gymnázia v Praze.

Veronika se může pyšnit řadou skvělých umístění v mnoha závodech, z nejvýznamnějších je to například 1. místo na MČR z roku 2004, 4. místo na MS v Bělehradě 2007, či 3. místo na ME v Itálii. V roce 2011 se zúčastnila mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a 15. října 2011 odletěla Veronika s reprezentací ČR na mistrovství světa do Austrálie.

Nadační fond jihočeské naděje Veroniku podpořil na její cestě k protinožcům částkou 20.000 Kč, která částečně pokryla její výdaje na této prestižní akci.

Jihočeské naděje

tým nadace

„Pamatujme, že ten největší dar nenajdeme v obchodě ani pod stromečkem, ale v srdcích dobrých lidí”